pul.jpg

Dělička těsta Parta-U lak

Kompletně repasovaný lakovaný dělící stroj. Odborná repase byla provedena za použití velmi kvalitních dílů a součástek. Repasi prováděli technici proškolení u výrobce WP s dlouholetou praxí. Stroj splňuje parametry nového stroje. Na stroji bylo provedeno přebroušení dělící komory včetně krájecího nože a otočné části - hlavy, oprava a přebroušení pístu dělící komory, výměna ložisek stroje, výměna ložisek motoru, výměna řetězů, výměna pásů, úprava čepů ramen, nová elektroinstalace, kontrola čerpadla, kontrola převodovky, kontrola hlavní pružiny, lakování částí stroje.

Parta U pracuje na osvědčeném principu nasávacího pístu, což zaručuje šetrné zpracování těsta. Z násypky se dostává těsto do dělící komory. Po uzavření dělící komory dělícím nožem je těsto protlačováno pístem do měřící komory. Objem komory odpovídá nastavené hmotnosti těsta. Pootočením otočné hlavy padají klonky na transportní pás.

Pohonný mechanismus je jednoduchý, ale velmi solidně konstruovaný, s použitím vysoce hodnotných precizních součástek, které vyžadují jen minimální údržbu a vykazují slabé opotřebení. Jednokomorový stroj na dělení těsta s frekvenčním měničem pro plynulou regulaci hodinového výkonu a moučením transportních pásů.

Funkční schéma

Násypka (obr. 3.2 / A) se naplní těstem. Těsto se vtahuje zpětně se pohybujícím hlavním pístem (B) do nasávací komory (C). Nasávací zdvih je nastavitelný hlavním pístem (B).

Dělicí nůž (D) odděluje těsto od obsahu násypky. Dopředu se pohybující hlavní píst (B) tlačí těsto do šoupátkové skříně (F). Šoupátková skříň se přitom nachází ve své horizontální poloze. Množství těsta se předem přesně určí nastavením odměrného válce (F).

Ve vertikální poloze šoupátkové skříně vytlačuje odměrný píst horizontálně těstový kus. Dopravní pás (H) potom těstový kus dopravuje ze stroje.

Důležitá upozornění

Zdvih hlavního pístu je nutno přizpůsobit hmotnosti těstových kusů. V sobě se pohybující součásti stroje systému pro dělení těsta jsou automaticky mazány speciálním druhem oleje. Řetězový pohon je plně oddělen od skupiny pro dělení těsta. V těstové zóně se nenacházejí žádné hnací součásti, takže se těsto nemůže znečistit mazacím olejem nebo tukem.

U vynášecího pásu je možné si zvolit jeho libovolnou délku. Je také možné, určit si zda chcete vynášecí pás na pravé či levé straně. Rozvaděč s frekvenčním měničem je také možno umístit na pravou či levou stranu stroje.

Technická data
Rozměr (š x h x v)1078 x 750 x 1612 mm
Výkon615 - 1420 ks/hod
Provedenípravé
Rozsah gramáže300 - 2800 g
Počet řádků/dílků/komor1
Výstupní dopravníkfilcový, délka 925 mm
Výška horní hrany násypky1612 mm
Objem násypky120 l
Příkon1,6 kW
Jmenovité napětí400 V, 50 Hz, 3 fáze
Hmotnost620 kg
VýrobceW&P / Německo
stáhnout technický list (pdf)   
Máte zájem o více informací
tomuto výrobku?
Zeptejte se

Abychom vás mohli jednodušeji kontaktovat, je potřeba vyplnit všechna pole v následujícím formuláři